Szkoła Podstawowa im. Ojca Św. Jana Pawła II w Gorzycach - www.zsgorzyce.cba.pl
Nawigacja
Strona Główna
Download
FAQ
Forum
Linki
Szukaj
Facebook

SZKOŁA
Galeria
Historia
Hymn Szkoły
Kadra
Samorząd Uczniowski

NAUCZYCIEL
Awans zawodowy
Karta Nauczyciela
Zgłoś problem

UCZEŃ
Dzwonki
Podział godzin
Kalendarz imprez
Kalendarz roku szkolnego
Wykaz podręczników

RODZIC
Spotkania, wywiadówki
Dziecko w sieci
Anonimowa skrzynka na sygnały
KLAUZULA INFORMACYJNA
Ostatnie Artykuły
Sprawozdania finansowe
Harmonogram Ferii Zi...
Wydarzenia
PonWtoŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Zespół Szkół w Gorzycach

Szkoła Podstawowa
im. Ojca Świętego Jana Pawła II
Gorzyce 284
37-204 Tryńcza
woj. podkarpackie
tel: 0-16 642 11 88
Email: gorzyce_gimna@poczta.onet.pl
"... Sztuka nauczania
na tym między innymi polega,
aby zajęcia szkolne miały postać
zabawy, a wartość pracy ..."
A. Kamiński

Zasłużona emerytura
Zasłużona emerytura
Ważnym elementem uroczystego zakończenia roku szkolnego 2018/2019 było pożegnanie P.Haliny Swatek,która odeszła na zasłużoną emeryturę po wieloletniej pracy nauczycielskiej.W swej pracy zawodowej pozostawiła trwały ślad w kształtowaniu serc i umysłów wielu roczników uczniów.Piętno jej pracy zostało odciśnięte także w codziennej pracy na rzecz szkoły i środowiska,w tym także w organizacji i przeprowadzeniu imprez i uroczystości ,podtrzymywaniu lokalnych tradycji oraz w animowaniu rekreacji i czasu wolnego uczniów .


P.Halina Swatek ma także duże zasługi w organizowaniu wycieczek krajowych i zagranicznych,dzięki którym świadomie poszerzała horyzonty geograficzne swoich podopiecznych. Przejście nauczycielki języka polskiego na emeryturę było wielkim zaskoczeniem dla wszystkich ,przede wszystkim dla uczniów ,którzy nie kryli łez wzruszenia .
Nauczyciele,rodzice oraz uczniowie dziękując nauczycielce za wieloletnią pracę wyrazili nadzieję ,że przejście na emeryturę nie będzie oznaczać rezygnacji z działalności na rzecz lokalnej społeczności.
Ich zdaniem ,wiedza i doświadczenie nauczycielki zostanie wykorzystana w codziennej pracy dla dobra społeczności szkolnej.
Mówi się często ,że nie ma ludzi niezastąpionych ,jednak...Samorząd Uczniowski i opiekunowie Joanna Siatecka i Anna Czekierda

Admin dnia 15/07/2019 09:17:22 · Drukuj
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019


Właście minął kolejny rok szkolny ,rok wypełniony trudną sztuką kształtowania serc i umysłów.
Zakończenie roku szkolnego poprzedził udział całej społeczności szkolnej w uroczystej mszy świętej.
Następnie juz na sali gimnastycznej pani dyrektor wręczyła nagrody wyróżniającym się uczniom w nauce,frekwencji i w działalności na rzecz szkoły i środowiska.
Szczególnie wzruszające było pożegnanie uczniów klasy III gimnazjum i klas VIII.Życzymy im dostania się do wymarzonej szkoły średniej.
Potem każdy uczeń otrzymał świadectwo,a wielu świadectwo z czerwonym paskiem.
Wszystkim uczniom gratulujemy uzyskanych wyników w nauce i życzymy wspaniałego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego!
Andrzej Swatek

Admin dnia 15/07/2019 09:14:08 · Drukuj
Stypendia dla najlepszych
Stypendia dla najlepszych


Już po raz kolejny w naszej szkole odbyło się gminne zakończenie roku szkolnego.
Uroczystość wypełniła część artystyczna i rozdanie stypendiów dla najlepszych uczniów w roku szkolnym 2018/2019 oraz nagrodzenie wyróżniających się uczniów w działalności wolontariackiej ,społecznej i obywatelskiej .
W części artystycznej zaprezentowane zostały tańce narodowe .Stypendia otrzymało 28 uczniów z naszej szkoły,w tym aż 11 z klasy IV .Gratulujemy uzyskania tak wysokich wyników w nauce oraz wzorowej postawy uczniowskiej.
Z kolei wśród wyróżnionych i nagrodzonych za działalność społeczną i obywatelską znaleźli się uczniowie:Joanna Mazur,Wojciech Wiecheć i Wojciech Misiło .
Andrzej Swatek

Admin dnia 15/07/2019 09:04:44 · Drukuj
zawody2

Admin dnia 15/07/2019 09:02:36 0 Komentarzy · 1 Czytań · Drukuj
zawody

Admin dnia 15/07/2019 09:02:24 0 Komentarzy · 5 Czytań · Drukuj
Rak'n'Roll - Wygraj Życie!
"Daj Włos!"


Korzystając z tego, że lato sprzyja zmianie wizerunku, postanowiliśmy zachęcić uczennice do skrócenia włosów i oddania swoich warkoczy na dobry cel - peruki dla chorych kobiet.

Zaangażowaliśmy do współpracy Panią Karolinę Tworek, która dysponuje doskonałymi umiejętnościami fryzjerskimi oraz gorącym sercem.

Pani Karolina ścinała chętnym dziewczynom włosy w odpowiedni sposób, następnie warkocze zostały przygotowane do wysyłki i przekazane fundacji Rak'n'Roll - wygraj życie. Fundacja współpracuje z perukarnią Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki dla kobiet walczących z rakiem.W akcji wzięło udział 10 dziewczynek.
Część z nich skorzystała z usługi salonu fryzjerskiego zaaranżowanego w szkole, a pozostałe przyniosły gotowe, profesjonalnie przygotowane warkocze.


Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym.

I. Misiło


Admin dnia 15/07/2019 08:20:54 · Drukuj
Karta rowerowa
Karta rowerowaW myśl ustawy z dn. 5.01.2011 r. o kierujących pojazdami, Rozdział 2 art. 3, po drogach mogą poruszać osoby, które posiadają do tego uprawnienia tj. między innymi karta rowerowa. Dlatego informujemy i przypominamy, że za uczniów, którzy nie posiadają karty rowerowej, a poruszają się samodzielnie po drogach odpowiedzialni są ich rodzice. Jest to ich prawnym obowiązkiem.

Większość uczniów naszej szkoły posiada rowery i chętnie z nich korzysta. Aby dziecko bezpiecznie
i według przepisów ruchu drogowego mogło poruszać się po drodze musi nabyć odpowiednią wiedzę i umiejętności, co poświadczane jest wydaniem karty rowerowej. Prawo wydania karty rowerowej posiada dyrektor szkoły. Uczniowie odpowiednią wiedzę zdobywają na zajęciach wychowania komunikacyjnego (przedmiot - zajęcia techniczne). Sprawdzenia kwalifikacji osób ubiegających się
o kartę rowerową dokonuje się w szkole.

5 czerwca uczniowie z klasy IV po całorocznym przygotowywaniu się przystąpiły do egzaminu na kartę rowerową.Celem tego egzaminu było:
• popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego,
• kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze,
• popularyzowanie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy,
• popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Po zaliczeniu części teoretycznej z zakresu przepisów ruchu drogowego i obsługi technicznej roweru uczniowie przystąpiły do egzaminu praktycznego. Został on przeprowadzony przez policjantów
z Powiatowej Komendy Policji w Przeworsku, z pomocą P. Tomasza Ochab – strażaka OSP w Gorzycach i P. Adama Siemieniak.


Polegał on na ocenie kierującego rowerem pod względem: przestrzegania przepisów w ruchu drogowym, umiejętności prawidłowej techniki jazdy, a w szczególności: pozycja kierującego na rowerze, upewnienie się o możliwości jazdy, upewnianie się o możliwości skrętów i sygnalizowanie zmian kierunku jazdy, hamowanie i zatrzymywanie pojazdu w określonym miejscu.

Egzamin na kartę rowerową zaliczyło 29 uczniów
Wszystkim szczęśliwym posiadaczom – pierwszego w życiu „prawa jazdy” Gratulujemy!Grażyna Szybiak – nauczyciel technikiAdmin dnia 07/06/2019 07:29:05 · Drukuj
Wycieczka do Zamościa
Wycieczka do Zamościa

4 czerwca przedszkolaki z klasy Oa i Ob oraz uczniowie z klasy IV byli na wycieczce w Zamościu. Pierwszym punktem było zoo. Oglądaliśmy różne zwierzęta np. duże koty, niedźwiedzie, małpy, żyrafy, zebry. Następnie bawiliśmy się w parku linowym. Kolejnym punktem było zwiedzanie Rynku Wielkiego, gdzie kupowaliśmy pamiątki.

Wycieczka była udana, wracaliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi.

Z. Misiło K. Maziarz

Admin dnia 07/06/2019 07:15:40 · Drukuj
BIAŁE ZACZYNAJĄ
BIAŁE ZACZYNAJĄ

Sztuka strategicznego myślenia jest mocną stroną uczestników koła szachowego. Potwierdzili to nasi uczestnicy w niedzielnym turnieju szachowym o puchar starosty powiatu przeworskiego. W turnieju II miejsce w kategorii chłopców do lat 16-tu zajął Wojciech Wiecheć, a Oliwia Pukała zajęła III miejsce w kategorii dziewcząt Gratulacje !Jest to niewątpliwy sukces zważywszy na to, że w turnieju w kategorii open wzięło udział 83 zawodników, nie tylko z powiatu przeworskiego, ale i z Rzeszowa, Tomaszowa Lubelskiego czy Chełma.
Andrzej Swatek

Admin dnia 07/06/2019 06:58:41 · Drukuj
Wycieczka do Baśniowej Krainy
Wycieczka do Baśniowej Krainy
4 czerwca grupa 50 uczniów z klas I - III wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce do bajkowej krainy ,, Magicznych Ogrodów” w Trzciankach koło Kazimierza Dolnego.
Uczniowie wraz z wychowawcami pod kierunkiem przewodnika zwiedzili teren Magicznych Ogrodów. Park składa się z kilkunastu krain tematycznych, do których dociera się wędrując wśród szumiących wodospadów, kwitnących drzew i krzewów oraz pachnących i kolorowych kwiatów. W to piękne otoczenie wkomponowane są place zabaw.
Dzieci bawiły się w Wodnym Świecie, w Smoczym Gnieździe, krainie zamieszkałej przez smoki. Przejazd kolejką po Kwiatowej Dolinie pozwolił poznać zamieszkałe tam Wróżki Smużki, olbrzymią gąsienicę, ziemne skrzaty Bulwiaki i psotliwe włochate Mordole. Dużo emocji wzbudziło też Marchewkowe Pole, na którym rosną marchewki większe od ludzi.

Drugim etapem wycieczki był przejazd do Kazimierza Dolnego. Dzieci podziwiały Rynek w Kazimierzu Dolnym. Nie zabrakło również pamiątek i tradycyjnych kazimierskich kogutów.
Do domu dzieci wróciły zmęczone ale bardzo zadowolone.Wycieczka do ,,Magicznych Ogrodów” i Kazimierza Dolnego okazała się wspaniałą przygodą.


Opiekę nad dziećmi sprawowały nauczyciele - .G.Szybiak, I. Macioszek, B. Kozioł, M. Kornafel i B. Gurak.
Grażyna Szybiak

Admin dnia 07/06/2019 06:57:20 · Drukuj
Dzień Rodziny
Dzień Rodziny

W dniu 30 maja 2019r. w naszej szkole w oddziale przedszkolnym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.
Dzieci z klas Oa i Ob zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Pięknie recytowały wiersze, śpiewały i tańczyły. Starszaki przedstawiły inscenizację pt. ”Śpiąca królewna”.


Pani dyrektor Zofia Czerwonka złożyła wszystkim życzenia, a następnie każde dziecko wręczyło upominek swoim rodzicom.
Na zakończenie wszyscy udali się na słodki poczęstunek.


Z. Misiło K. Maziarz


Admin dnia 07/06/2019 06:57:19 · Drukuj
Strona 1 z 79 1 2 3 4 > >>
[ Tytul dokumentu ]
Godło
Godło
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Losowa fotografia
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 2
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: peryskop

[ Tytul dokumentu ]