Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Gorzycach - www.zsgorzyce.cba.pl
Nawigacja
Strona Główna
Download
FAQ
Forum
Linki
Szukaj

SZKOŁA
Galeria
Historia
Hymn Szkoły
Kadra
Samorząd Uczniowski

NAUCZYCIEL
Awans zawodowy
Karta Nauczyciela

UCZEŃ
Zgłoś problem
Dzwonki
Podział godzin
Kalendarz roku szkolnego
Kalendarz imprez
Wykaz podręczników

RODZIC
Spotkania, wywiadówki
Dziecko w sieci
Ostatnie Artykuły
Harmonogram zajęć dl...
Wydarzenia
PonWtoŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Zespół Szkół w Gorzycach

Zespół Szkół
im. Ojca Świętego Jana Pawła II
Gorzyce 284
37-204 Tryńcza
woj. podkarpackie
tel: 0-16 642 11 88
Email: gorzyce_gimna@poczta.onet.pl
"... Sztuka nauczania
na tym między innymi polega,
aby zajęcia szkolne miały postać
zabawy, a wartość pracy ..."
A. Kamiński

Karty pracy dla oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2015/2016
Oto wykaz obowiązujących kart pracy dla oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2015/2016:

Wydawnictwo WSiP
„Przygoda z uśmiechem”
Roczne przygotowanie przedszkolne BOX

„Angielski dla starszaków”
Przygotowanie do nauki języka angielskiego
Książka z płytą

Diagnoza przedszkolna
Karty pracy
Admin dnia 29/07/2015 22:08:51 0 Komentarzy · 5 Czytań · Drukuj
Ogłoszenie w sprawie podręczników na rok szkolny 2015 / 2016
Informuję, że uczniowie klas I i II oraz IV Szkoły Podstawowej, a także uczniowie klasy I Gimnazjum w nowym roku szkolnym 2015 / 2016 będą mieć podręczniki dotowane, nie muszą więc ich kupować - otrzymają je w szkole na początku roku szkolnego. Natomiast uczniowie pozostałych klas muszą nabyć podręczniki, których tytuły, autorzy i wydawnictwa są podane poniżej tego ogłoszenia. Ponadto dokładny wykaz podręczników do wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum widnieje na drzwiach wejściowych do budynku szkoły ( od strony pomnika).

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wykazem podręczników dla poszczególnych klas ->

> GALERIA

Admin dnia 27/06/2015 21:21:49 0 Komentarzy · 23 Czytań · Drukuj
Lato czeka
Uroczystość zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół w Gorzycach miała niezwykle wartościowy wychowawczo scenariusz. Najpierw dzieci i młodzież w zwartej kolumnie poprzedzonej pocztem sztandarowym udała się na msze św. do miejscowego kościoła. Ks. proboszcz Marian Jagieła podczas kazania odniósł się do wymiaru duchowego wakacji, a także trudu pobierania nauki. Innym aspektem podniesionym w homilii była problematyka ekologii w kontekście nauczania papieża Franciszka. Starał się głównie uświadomić uczniom, że różne przejawy przyrody, rośliny i zwierzęta jako istoty żywe zasługują na dobre traktowanie ze strony człowieka.
Po mszy świętej uczniowie przemieścili się na plac szkolny przed pomnik świętego Jana Pawła II. Tutaj został odśpiewany hymn szkoły, a następnie delegacja uczniów złożyła przed pomnikiem Patrona Szkoły okazały wieniec, który był wyrazem wdzięczności za całoroczną opiekę nad codziennym trudem pomnażania wiedzy i kształtowania osobowości. Ponadto - jak powiedział dyrektor szkoły - złożony wieniec przed pomnikiem Patrona, to także prośba o bezpieczne wakacje, o radosne i pogodne dni wakacyjnego wypoczynku. Potem dyrektor szkoły podsumował mijający rok szkolny a także złożył gorące podziękowania Radzie Rodziców i wszystkim rodzicom za wszelką bezinteresowną pomoc i wsparcie w działalności szkoły. Panie z Rady Rodziców otrzymały w podzięce od dyrektora ogromny kosz słodyczy i piękne kwiaty. Podziękowanie także zaadresowano do KGW, OSP, sponsorów, lokalnych przedsiębiorców za gorące i otwarte serce okazane Michałowi Grzywnie podczas Wielkiego Turnieju Charytatywnego "Wygramy... dla Michała", który został przeprowadzony 6 czerwca 2015 roku na orliku przy Zespole Szkół w Gorzycach. Podczas tego turnieju o wyraźnie charytatywnym charakterze udało się zebrać aż 23.700zł.
Następnym punktem scenariusza uroczystości zakończenia roku szkolnego było pożegnanie absolwentów szkoły, tj. uczniów klas III-ich gimnazjum. Dyrektor życzył im aby na wakacjach i podczas nauki w szkołach średnich zegar szczęścia odmierzał im tylko radosne i pogodne chwile, aby zrealizowali swoje marzenia i plany życiowe. Występ gimnazjalistów pod hasłem "Dziękujemy" skoncentrowany był wokół podziękowań dla nauczycieli - wychowawców, rodziców i młodszych kolegów za wszelkie dobro, które od nich otrzymali. Następnie uczniowie otrzymali od swoich wychowawców świadectwa i nagrody za wyniki w nauce, a także przestrogi przed nierozważnym korzystaniem z uroków wakacji. Po życzeniach udanych i radosnych wakacji, wszyscy uczniowie mogli już opuścić mury szkoły i udać się na zasłużony dwumiesięczny wypoczynek, by znów wrócić już do klasy programowo wyższej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 27/06/2015 20:59:49 0 Komentarzy · 24 Czytań · Drukuj
Na pożegnanie przedszkola
W przeddzień zakończenia roku szkolnego dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz ze swoimi paniami przygotowały przepiękną uroczystość pożegnania przedszkola i rozpoczęcia wakacji. Rodzice zebrani na tej uroczystości nie szczędzili braw swoim pociechom po każdej wykonanej piosence, inscenizacji i tańcu. Bardzo podobało się także wykonanie utworów muzycznych przez dzieci za pomocą prostych instrumentów muzycznych. Wyjątkową pozycję w scenariuszu uroczystości miała inscenizacja scenki teatralnej pt. "O pszczółce, co szczęścia szukała". Dzieci w pięknych strojach przypominające różne zwierzątka, w scenerii oryginalnej scenografii brawurowo, z wyjątkowym wyczuciem aktorskim oddały sens tej inscenizacji, który sprowadzał się do stwierdzenia, że "szczęście to rodzina". Potem rodzice dzieci otrzymały od swych pociech piękne kwiaty. Na koniec niektórzy rodzice otrzymali od dyrektora i pań przedszkolanek podziękowania za bezinteresowną pomoc okazywaną przedszkolu i szkole.
- "Tak naprawdę pomoc ta wróciła do waszych dzieci" - tak podsumował współpracę rodziców z przedszkolem dyrektor szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 26/06/2015 15:15:35 0 Komentarzy · 21 Czytań · Drukuj
Trzecioklasiści uporządkowali cmentarz
18 czerwca br. uczniowie klasy III gimnazjum porządkowali cmentarz parafialny pod kierunkiem Pana Adama Siemieniaka. Chłopcy usuwali trawę i chwasty, a dziewczęta zamiatały i grabiły wokół grobów. Po 4 godzinach solidnej pracy gimnazjalistów cmentarz parafialny ,,lśnił” jak przed świętami Wszystkich Świętych. Była to także wartościowa lekcja wychowania obywatelskiego i przykład praktycznego wdrażania młodzieży do odpowiedzialności za swą ,,małą ojczyznę

Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 26/06/2015 15:11:54 0 Komentarzy · 22 Czytań · Drukuj
Pomagają rzeszowskiemu hospicjum dla dzieci
Uczniowie szkoły już od kilku lat pomagają Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci poprzez zbieranie nakrętek. Akcję ,,Nakręć się na pomaganie” koordynuje P. Grażyna Szybiak. W tym roku szkolnym dzieciom udało się nazbierać pokaźną ilość nakrętek, które w konsekwencji pomagają dzieciom w ich trudnym położeniu.

Admin dnia 26/06/2015 15:10:39 0 Komentarzy · 23 Czytań · Drukuj
Za miłość i troskę dziękuję Ci Mamo
Trzeciego czerwca dzieci z nauczania zintegrowanego klas I - III uczciły Dzień Mamy uroczystą akademią przygotowaną przez Panie: Iwonę Macioszek, Małgorzatę Kornafel, Krystynę Nycz i Bronisławę Kozioł. W repertuarze znalazły się wiersze, piosenki i taniec. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Dyrektor Andrzej Swatek oraz Mamy dzieci z wszystkich klas. W podziękowaniu za miłość i troskę dzieci wręczyły Mamusiom własnoręcznie wykonane laurki. Uroczystość uatrakcyjnił występ zespołu " Podkarpackie Centrum Tańca". Tradycyjnie po akademii nastąpił poczęstunek dla Mam i dzieci. Dziękujemy wszystkim Mamom za okazaną pomoc w przygotowaniach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 24/06/2015 23:38:36 0 Komentarzy · 7 Czytań · Drukuj
Szlakiem praskich zabytków
Stało się już tradycją, że uczniowie z Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w każdym roku szkolnym wyjeżdżają na wycieczkę do innego kraju europejskiego. Byli już na Ukrainie, Słowacji, Węgrzech, Litwie, Francji. W tym roku szkolnym 50-osobowa grupa uczniów wyjechała na 3-dniową wycieczkę do Pragi czeskiej.
Zwiedzili m.in. Zamek Praski, plac Hradczański, klasztor Strahowski, katedrę św. Wita, Pałac Królewski, Złotą Uliczkę, most Karola, bazylikę św. Jerzego oraz kościół Matki Boskiej Zwycięskiej słynny z cudownej figurki Praskiego Dzieciątka Jezus. Zwieńczeniem pobytu w Pradze był wypoczynek i rekreacja dzieci i młodzieży w aquaparku. Dla uczniów była to wspaniała i wartościowa lekcja historii i kultury europejskiej. Natomiast dla organizatorów i opiekunów: Haliny Swatek, Joanny Siateckiej, Beaty Piętowskiej, Bronisławy Kozioł i Dariusza Rupara był to sposób na kształtowanie zainteresowań turystyczno- krajoznawczych uczniów, a także rozbudzanie ich potrzeby poznawania świata. Warto dodać, że wycieczka nie mogłaby się odbyć bez bezinteresownego wsparcia miejscowego sponsora, który już drugi rok z rzędu pokrywa znaczną część jej kosztów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 15/06/2015 23:00:26 0 Komentarzy · 13 Czytań · Drukuj
Turniej Coca Cola Cup
2 czerwca br. w Rzeszowie odbył się finał wojewódzkiego turnieju piłki nożnej dziewczyn Coca Cola Cup, w którym brała udział drużyna reprezentująca Gimnazjum w Gorzycach. Mimo dobrej postawy na boisku różnica bramek spowodowała, że drużyna naszej szkoły nie awansowała do półfinału, ostatecznie zajmując V miejsce.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 15/06/2015 22:58:48 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 16 Czytań · Drukuj
Gminny Konkurs Ortograficzno-Gramatyczny
9 czerwca br. odbył się w naszej szkole GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNO - GRAMATYCZNY zorganizowany przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Krystynę Nycz, Małgorzatę Kornafel, Bronisławę Kozioł. Uczniowie klas trzecich pisali test, który składał się z dyktanda i części ortograficzno - gramatycznej.

I miejsce zajęła uczennica ZS w Gniewczynie- Iwona Lisek, uczennica P. Alicji Rachfał;
II miejsce przypadło naszej uczennicy Wiktorii Oleksak, uczennica P. Iwony Macioszek;
III miejsce zajął uczeń SP w Ubieszynie Jakub Piętowski, uczeń P.Marty Fludy.

Gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 15/06/2015 17:07:59 0 Komentarzy · 19 Czytań · Drukuj
Turniej gorących serc
Od wczesnego sobotniego popołudnia boisko Orlik przy Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Gorzycach było areną zmagań piłkarskich aż 12 drużyn z gminy Tryńcza, Przeworsk i Jarosław, a także składających się z leżajskich i przeworskich policjantów. Turniej ,,Wygramy… dla Michała” miał wyraźny charakter charytatywny, podporządkowany w całości zbiórce pieniędzy na kosztowną operację w USA dla Michała Grzywny z Tryńczy. Honorowy patronat nad imprezą objął wójt gminy Tryńcza – Ryszard Jędruch.

Organizacji tego ogromnego przedsięwzięcia podjęli się animatorzy Orlika – Adam Siemieniak i Bartosz Swatek, gorzycka młodzież, dyrekcja i nauczyciele, rada rodziców z miejscowej szkoły.

Wydatnej pomocy w organizacji i przeprowadzeniu imprezy udzieliły panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Gorzyc, Ubieszyna, Jagiełły, Tryńczy i Wólki Ogryzkowej. W godnej opinii wszystkich uczestników turnieju serwowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich dania i napoje były nad wyraz smaczne. Nie stroniły także od pomocy organizatorom pracownicy Urzędu Gminy w Tryńczy i jednostek pomocniczych, tj. Teresa Wielgos – skarbnik gminy, Magdalena Rachwał – sekretarz gminy, Wioletta Panek – p.o. dyr. ZOSiP-u, a także Henryk Chruściel – dyr. TCK, Marzena Rydzik – dyr. GBP, Jolanta Flak – kierownik GOPS-u. Wiele cennego czasu na przygotowanie tak szczytnej imprezy poświęciła pani Helena Mazur – sołtys Wólki Ogryzkowej i Marzena Małek.

Podczas turnieju odbywały się licytacje wartościowych gadżetów sportowych: piłek, szalików, koszulek z autografami piłkarzy Pogoni Szczecin, Legii Warszawa, PGE Bełchatów, a także siatkarek Chemika Police i siatkarzy Resovi. Za ogromną kwotę wylicytowano piłkę z autografem Zbigniewa Bońka.

Gadżety sportowe na licytację bezinteresownie oddali: Mariusz, Stanisław, Wacław i Wiesław Olejarkowie właściciele firmy Stal Systems z Wólki Pełkińskiej, Waldemar Duży – dyrektor jednej ze szczecińskich firm, Kamil Jędral – mieszkaniec Gorzyc, Wojciech Kiszka – właściciel sklepu sportowego z Przeworska, Łukasz i Władysław Kulpa – mieszkańcy Gorzyc.

Wysokimi kwotami pieniędzy bądź to drogą licytacji bądź poprzez złożenie ich do puszek wolontariuszy wsparli głównego adresata charytatywnego turnieju Michała Grzywnę następujące osoby: Renata i Piotr Bąkowie, Izabela i Adam Misiło, Józef Czwakiel, Robert Piętowski, Bożena i Ryszard Żołyniakowie, Leszek i Urszula Flak, Janusz Kornafel, Janusz Niżnik, Joanna i Daniel Siateccy, Andrzej Pelc i wielu innych.

Szczególnie hojni byli właściciele firmy Stal Systems Stanisław i Mariusz Olejarkowie, którzy przekazali Michałowi 5tys. zł, które zebrali podczas meczu „Wólczanki” Wólka Pełkińska z „Chełmianką” Chełm wśród publiczności i piłkarzy. Na szczególne słowa uznania zasługują ci ostatni, którzy swoją pomeczową premią w całości przekazali Michałowi.

Ponadto zawodnicy ze wszystkich drużyn biorących udział w turnieju przekazali zebrane wśród zawodników pieniądze na ręce jego organizatorów.

Podczas imprezy nie zabrakło także występów zespołów artystycznych. Przed publicznością zaprezentowały się „;Chłopaki ze starej paki”, „;Jagiellanie” oraz uczennice z Zespołu Szkół w Gorzycach. Ostateczne rozstrzygnięcia Wielkiego Turnieju Charytatywnego „Wygramy… dla Michała”: I m-ce Oldboje Gniewczyna, II m-ce „Wólczanka” Wólka Pełkińska, III m-ce Urząd Gminy Tryńcza a IV m-ce gimnazjaliści z Gorzyc.

Ogółem podczas turnieju udało się nazbierać 23.700zł. Jest to suma imponująca, która świadczy o naprawdę gorących sercach mieszkańców Gorzyc i okolic, a także o wspaniałej postawie sportowców, sędziów i organizatorów.


Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 09/06/2015 08:12:01 0 Komentarzy · 20 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 24 1 2 3 4 > >>
[ Tytul dokumentu ]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Losowa fotografia
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 2
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: peryskop

[ Tytul dokumentu ]