Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Gorzycach - www.zsgorzyce.cba.pl
Nawigacja
Strona Główna
Download
FAQ
Forum
Linki
Szukaj

SZKOŁA
Galeria
Historia
Hymn Szkoły
Kadra
Samorząd Uczniowski

NAUCZYCIEL
Awans zawodowy
Karta Nauczyciela

UCZEŃ
Zgłoś problem
Dzwonki
Podział godzin
Kalendarz roku szkolnego
Kalendarz imprez
Wykaz podręczników

RODZIC
Spotkania, wywiadówki
Dziecko w sieci
Ostatnie Artykuły
Harmonogram Ferii Zi...
Wydarzenia
PonWtoŚrCzwPiSoNie
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Zespół Szkół w Gorzycach

Zespół Szkół
im. Ojca Świętego Jana Pawła II
Gorzyce 284
37-204 Tryńcza
woj. podkarpackie
tel: 0-16 642 11 88
Email: gorzyce_gimna@poczta.onet.pl
"... Sztuka nauczania
na tym między innymi polega,
aby zajęcia szkolne miały postać
zabawy, a wartość pracy ..."
A. Kamiński

Uwaga!
Animator orlika organizuje rozgrywki ,,FIFA 16" dla:
1) Uczniów szkoły podstawowej w dniu 28..05. o godz. 9.00 (sobota) w bibliotece szkolnej
2) 1 czerwca (Dzień Dziecka) o godzinie 9.00 dla uczniów gimnazjum

Zapisy na orliku codziennie od godz. 15.00
Dla zwycięzców atrakcyjne nagrody.

Admin dnia 27/05/2016 20:15:05 0 Komentarzy · 3 Czytań · Drukuj
Uwaga!
1 czerwca ( Dzień Dziecka) odbędzie się konkurs ,,Mistrz gry Counter Strike - Global Offensive" dla uczniów szkoły podstawowej (kl. III - VI) i gimnazjum. Chętnych prosimy o wpisywanie się na listę w klasie nr 13. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody.
Wszystkie informacje dotyczące konkursu u organizatorów.
H.Swatek
A. Czekierda
M. Siatecki
W. Misiło

Admin dnia 27/05/2016 20:14:02 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 3 Czytań · Drukuj
Uporządkowali cmentarz
Tuż przed świętem Bożego Ciała uczniowie klasy III gimnazjum pracowali na cmentarzu parafialnym pod opieką ks proboszcza i p. Adama Siemieniaka. Młodzież wykonała naprawdę dobrą robotę, której efektem był pięknie uporządkowany cmentarz, znikły bowiem z niego wszelkie zielska, śmieci, czy stare znicze itp. Postawa uczniów to także wyraz obywatelskiej postawy i odpowiedzialność za wizerunek swojej ,,małej ojczyzny".

Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 27/05/2016 20:07:55 0 Komentarzy · 3 Czytań · Drukuj
Niezwykła lekcja przyrody
24 maja 2016 roku uczniowie szkoły uczestniczyli w ciekawej lekcji przyrody, podczas której mogli obejrzeć ptaki drapieżne - sowy, sokoły i jastrzębie. Zachwyt widowni wzbudziły przeloty ptaków tuż nad głowami, a także niesamowite umiejętności drapieżników w locie, przemieszczanie się w warunkach wystąpienia niespodziewanych przeszkód itp. Lekcja przyczyniła się nie tylko do wzbogacenia wiedzy uczniów na temat życia podniebnych drapieżników, ale uświadomiła im specyfikę przyrodniczą tych gatunków ptaków.


Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 27/05/2016 20:07:07 0 Komentarzy · 3 Czytań · Drukuj
Wyniki sprawdzianu po klasie VI
Znane są już wyniki sprawdzianu po klasie VI. Uczniowie wypadli na nim wyjątkowo dobrze i mogą być dumni z wielkiego sukcesu. Z j. polskiego i matematyki w 9-stopniowej skali szóstoklasiści uzyskali 7 stanin, a z j. angielskiego stanin 6. Na tle gminy, powiatu, województwa i kraju nasi uczniowie wypadli znacznie lepiej i jeszcze raz potwierdzili, że są wyjątkowo dobrą klasą. Gratulujemy!

Admin dnia 27/05/2016 20:06:25 0 Komentarzy · 3 Czytań · Drukuj
Ocalić od zapomnienia - ,,Cuda wianki"
Nauczyciele poloniści tym razem zaproponowali realizację ciekawego projektu edukacyjnego pt. ,,Ocalić od zapomnienia - cuda wianki". Jego celem jest przywrócenie umiejętności wykonywania tradycyjnych wianków, szczególnie zaś dotyczących sposobu ich wykonania, składu ziół wchodzących w ich skład, ich symboliki a także postępowania z nimi po poświęceniu. Na tym etapie projektu uczniowie mają przeprowadzić wywiady z osobami starszymi na temat wianków sprzed lat, a niektórzy z nich zostaną zaproszeni na lekcje, by opowiedzieć o ,,tajemnicy" tych dawnych wianków. Chodzi o to, aby przywrócić pamięci ten dawny, tradycyjny zwyczaj wykonywania wianków, który niestety dzisiaj znika z przestrzeni ludowej kultury. Ostatnim etapem projektu będzie wykonanie wianków w najbliższy czwartek pod kierunkiem ,,specjalistów" w tej dziedzinie, czyli naszych babć, które wiedzą o nich wszystko. Potem już tylko trzeba będzie je poświęcić i powiesić w domu w widocznym miejscu.

Admin dnia 27/05/2016 20:05:50 0 Komentarzy · 3 Czytań · Drukuj
Z niemieckim za pan brat
W gminnym konkursie j. niemieckiego, który odbył się w Tryńczy, nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni. Uczeń kl. II gimnazjum Norbert Kulpa zajął I miejsce, a jego koleżanka z klasy Karolina Niemiec stanęła na II miejscu podium. Natalia Musiał, również uczennica klasy II znalazła się tuż za podium i po dogrywce zajęła IV miejsce. Serdeczne gratulacje!

Admin dnia 27/05/2016 20:05:14 0 Komentarzy · 3 Czytań · Drukuj
Boże Ciało w Gorzycach
Tegoroczne święto Bożego Ciała w Gorzycach miało wyjątkowo uroczysty przebieg i niezwykle piękną oprawę. W uroczystej mszy św. uczestniczyły poczty sztandarowe miejscowej OSP, Straży Grobowej ,,Turki", Polskiego Stronnictwa Ludowego i Zespołu Szkół. Nad bezpiecznym przemieszczaniem się procesji czuwali strażacy - ochotnicy. Sypanie kwiatów przed Najświętszym Sakramentem i dzwonienie to już domena dzieci. Procesja do czterech ołtarzy usytuowanych w różnych miejscach Żurawca przedstawiała niezwykle barwny pochód. Jeden z czterech ołtarzy stanął na placu szkolnym na wysokości pomnika św. Jana Pawła II. Wykonały go panie z Rady Rodziców: Ilona Siwik, Marzena Małek i Renata Bąk. Sama organizacja procesji, jej sprawny i bezpieczny przebieg to kolejny dowód na to, że gorzycka społeczność potrafi integrować się wokół spraw najważniejszych dla wiary i kultury.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 27/05/2016 20:04:04 0 Komentarzy · 3 Czytań · Drukuj
Edukacja przyrodnicza na żywo
W dniu 24 maja 2016 roku (wtorek) w naszej szkole odbędą się warsztaty p.t. "Zielone lekcje", które poprowadzi Grzegorz Laskowski.
Warsztaty składać się będą z 3 części, podczas których zostaną omówione poszczególne grupy ptaków:
- sowy ( płomykówka, syczek, puchacz oraz pójdźka);
- sokoły ( pustułka, sokół wędrowny, białozór);
- jastrzębie ( myszołowiec).
Uczestnicy warsztatów będą również mieli okazję obejrzeć żywe okazy oswojonych ptaków z w/w grup.
Koszt uczestnictwa w zajęciach to 6zł od osoby.

Admin dnia 19/05/2016 23:14:28 0 Komentarzy · 7 Czytań · Drukuj
Góry, nasze góry!
W dniach od 11 do 13 maja 2016 roku 60-cio osobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami: paniami B. Piętowską, G. Szybiak, J. Siatecką, B. Kozioł i B . Gurak brała udział w wycieczce do Zakopanego.
Podziwiając uroki polskich Tatr przemierzyli Dolinę Kościeliską, Dolinę Strążyską do wodospadu Siklawica. Zwiedzając Wielką Krokiew mieli możliwość usiąść na trybunach skoczni i poczuć namiastkę atmosfery, jaka towarzyszy kibicom podczas zawodów. Większość z uczestników wycieczki po raz pierwszy jechała wyciągiem krzesełkowym udając się na Butorowy Wierch a następnie podziwiała panoramę Tatr z Gubałówki. Ponadto, zwiedzili Sanktuarium na Krzeptówkach, Krupówki i targ pod Gubałówką oraz zakosztowali świeżo wędzonych oscypków w Bacówkach. Ostatnim punktem wycieczki była kąpiel w basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej.
Wszyscy uczestnicy ocenili wycieczkę za bardzo udaną i już w drodze powrotnej zastanawiali się nad miejscem następnego wyjazdu.


Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 18/05/2016 17:43:27 0 Komentarzy · 7 Czytań · Drukuj
Zabawa w teatr
Uczniowie klas piątych uczestniczyli w ciekawych lekcjach teatralnych. Sami byli jej głównymi aktorami odgrywając za pomocą marionetek, pacynek i jawojek przygotowane przez siebie scenki. Wszyscy starali się wykonać swoje role jak najlepiej. ,,Zabawa" w teatr dostarczyła im wiele pozytywnych wrażeń, a każdy uczeń mógł poczuć się prawdziwym aktorem. Szkolne spotkanie nie było pierwszym, bo wcześniej uczniowie wyjeżdżali kilkakrotnie na ,,prawdziwe" spektakle teatralne. Kolejne lekcje wprowadzą dzieci w świat audycji radiowych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 16/05/2016 20:09:45 0 Komentarzy · 8 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 33 1 2 3 4 > >>
[ Tytul dokumentu ]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Losowa fotografia
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 2
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: peryskop

[ Tytul dokumentu ]