Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Gorzycach - www.zsgorzyce.cba.pl
Nawigacja
Strona Główna
Download
FAQ
Forum
Linki
Szukaj

SZKOŁA
Galeria
Historia
Hymn Szkoły
Kadra
Samorząd Uczniowski

NAUCZYCIEL
Awans zawodowy
Karta Nauczyciela

UCZEŃ
Zgłoś problem
Dzwonki
Podział godzin
Kalendarz roku szkolnego
Kalendarz imprez
Wykaz podręczników

RODZIC
Spotkania, wywiadówki
Dziecko w sieci
Ostatnie Artykuły
Harmonogram Ferii Zi...
Wydarzenia
PonWtoŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zespół Szkół w Gorzycach

Zespół Szkół
im. Ojca Świętego Jana Pawła II
Gorzyce 284
37-204 Tryńcza
woj. podkarpackie
tel: 0-16 642 11 88
Email: gorzyce_gimna@poczta.onet.pl
"... Sztuka nauczania
na tym między innymi polega,
aby zajęcia szkolne miały postać
zabawy, a wartość pracy ..."
A. Kamiński

Ogłoszenie w sprawie podręczników na rok szkolny 2016/2017
Informuję, że uczniowie klas I, II i III oraz IV i V Szkoły Podstawowej, a także uczniowie klas I i II Gimnazjum w nowym roku szkolnym 2016/2017 będą mieć podręczniki dotowane, nie muszą więc ich kupować - otrzymają je w szkole na początku roku szkolnego. Natomiast uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej i klasy III Gimnazjum musza nabyć podręczniki, których tytuły, autorzy i wydawnictwa podane są poniżej tego ogłoszenia.
Ponadto wykaz podręczników widnieje również na drzwiach wejściowych do budynku szkoły ( od strony pomnika).

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wykazem podręczników ->

> GALERIA

Admin dnia 17/07/2016 14:49:13 0 Komentarzy · 1 Czytań · Drukuj
Karty pracy dla oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2016/2017
Oto wykaz obowiązujących kart pracy dla oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2016/2017:

Karty pracy " Paczka Puszatka"
- autorzy: Joanna Dziejowska, Anna Borchard
- wydawnictwo: WSiP
Roczne przygotowanie przedszkolne

"New Sparks Starter" - podręcznik do języka angielskiego dla klasy zerowej
- autorzy: Kathryn Harper, Magdalena Szpotowicz, Małgorzata Szulc-Kurpaska
- wydawnictwo: Oxford University Press

Admin dnia 17/07/2016 13:52:17 0 Komentarzy · 1 Czytań · Drukuj
Spotkanie z policjantem
W przeddzień zakończenia roku szkolnego i na progu wakacji w szkole zorganizowano spotkanie z policjantem nt. ,,Bezpieczne wakacje". Podczas tego spotkania dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie spędzić wakacje nad wodą, w lesie, podczas pracy i podczas zabawy. Mamy nadzieję, że te przestrogi trafią wszystkim do serca i wszyscy uczniowie cali i zdrowi przyjdą do szkoły już w nowym roku szkolnym.


Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 25/06/2016 16:05:21 0 Komentarzy · 9 Czytań · Drukuj
Podsumowanie sezonu wiosennego na ,,Orliku"
Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2015/2016 w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Gorzycach trzech uczniów otrzymało nagrody za aktywny i systematyczny udział w popołudniowych zajęciach na ,,Orliku 2012". Byli to:


1.Jakub Groch
2.Bartosz Misiło
3.Dawid Grabowski


Dyrektor szkoły i animator ,,Orlika" gratulowali nagrodzonym uczniom nie tylko zaangażowania w zajęcia ,,orlikowe", ale także przejawianej troski o własne zdrowie, którego źródłem jest przede wszystkim aktywność fizyczna i ruchowa.


Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 25/06/2016 16:04:25 0 Komentarzy · 11 Czytań · Drukuj
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016
Uroczystość zakończenia roku szkolnego zapoczątkował przemarsz uczniów i nauczycieli z pocztem sztandarowym do miejscowego kościoła parafialnego. Po uroczystej mszy św. cała społeczność szkolna zgromadziła się na placu przed pominikiem Patrona – Świętego Jana Pawła II. Dyrektor w swoim wystąpieniu podsumował mijający rok szkolny i stwierdził, że był to rok udany zarówno pod względem wyników nauczania, zorganizowanych imprez i wycieczek szkolnych. Potem podziękował paniom z Rady Rodziców za wszelką pomoc i zaangażowanie w codzienną pracę szkoły, natomiast wszystkim uczniom życzył udanych i bezpiecznych wakacji. Podczas spotkania z wychowawcami klas wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa, a najlepsi z nich także nagrody książkowe. Pięknym gestem ze strony pań z Koła Gospodyń Wiejskich i jej szefowej Doroty Czwakiel było przekazanie nauczycielom i uczniom klasy III gimnazjum pokaźnych rozmiarów tortu, którego wierzchnią część stanowiła grupowa fotografia trzecioklasistów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 25/06/2016 15:51:55 0 Komentarzy · 7 Czytań · Drukuj
Podziękowanie
Drodzy Przyjaciele, Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice

Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie w działalność charytatywną i zbieranie plastikowych nakrętek. To wspaniale, że wspólnie udało nam się zebrać ich bardzo, bardzo dużo. Część z nich została przekazana Podkarpackiemu Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie, a część przeznaczyliśmy na rehabilitację 2-letniej Julii Grządziel zamieszkałej w Żurawiczkach.
Przypominamy, że akcja zbierania nakretek w naszej szkole trwa nieprzerwalnie. Zachęcamy wszystkich do ich zbierania.
"Razem zawsze jest łatwiej, razem piękne rzeczy są piękniejsze, a te ciężkie ... lżejsze".

Koordynator akcji: Grażyna Szybiak

Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 24/06/2016 21:03:07 0 Komentarzy · 8 Czytań · Drukuj
Pożegnanie dzieci z "zerówek"
22 czerwca 2016 roku dzieci z ,,zerówek" miały swoją uroczystość pożegnania oddziałów ,,zerowych" i rozpoczęcia – już po wakacjach – nauki w klasie I – ej.
Rodzice dzieci zadbały o pożegnalną ,,ucztę", a panie przedszkolanki o piękną i wymowną część artystyczną, tematycznie nawiązującą do pobytu w ,,zerówce" i ukończenia jej.
Potem były życzenia udanych i bezpiecznych wakacji...


Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 22/06/2016 20:30:32 0 Komentarzy · 10 Czytań · Drukuj
Stypendia dla najlepszych
W przeddzień zakończenia roku szkolnego aż 109 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów otrzymało stypendia ufundowane przez wójta Gminy Tryńcza – Ryszarda Jędrucha. Uroczystość wręczenia stypendiów dla najlepszych uczniów odbyła się w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Gorzycach.
Rozpoczynając uroczystość dyrektor szkoły stwierdził, że stypendia, które otrzymają uczniowie są wyrazem dostrzeżenia ponadprzeciętnych wysiłków uczniów przez władze samorządowe, a także jako wyraz uznania dla ich trudu w zdobywaniu wiedzy w przeciągu całego mijającego roku szkolnego. -Będzie to dla Was – stypendystów – mówił dyrektor – powód do osobistej satysfakcji z otrzymanego stypendium na progu wakacji, dla Waszych rodziców powód do dumy, a dla Waszych nauczycieli powód do radości i zadowolenia, że ich praca przyniosła tak obfite owoce.
Następnie wójt gminy Ryszard Jędruch, przewod. Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Teofil Jakubiec, miejscowi radni: Leszek Flak i Janusz Niżnik oraz dyrektorzy poszczególnych szkół wręczyli wyróżniającym się uczniom stypendia, równocześnie gratulując im uzyskania tak wysokich wyników w nauce i nienagannej postawy uczniowskiej.
W kolejnym punkcie scenariusza uroczystości dyrektor szkoły wręczył podziękowania ,,Przyjaciołom szkoły" za ich troskę za codzienną działalność szkoły, za rozumienie jej potrzeb oraz za stwarzanie odpowiednich warunków rozwoju wszystkim uczniom. Wśród ,,Przyjaciół szkoły" znaleźli się: Ryszard Jędruch, Stanisław Wielgos, Teofil Jakubiec, Leszek Flak, Janusz Niżnik, Helena Mazur, Elżbieta Sobala i Magdalena Kubis.
W części artystycznej przygotowanej przez Stanisława Turka dominowały akcenty wakacyjne. Do nich nawiązywała także scenografia przygotowana przez Halinę Swatek i Dorotę Ruchałę.
Potem były już życzenia udanych wakacji i złożenie przez delegację uczniów wiązanki kwiatów przed pomnikiem Świętego Jana Pawła II w dowód wdzięczności za udany rok.

Andrzej Swatek


Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 22/06/2016 20:29:19 0 Komentarzy · 8 Czytań · Drukuj
Sandomierz - śladami Ojca Mateusza
15 czerwca 2016 roku był wyjątkowym dniem dla uczniów z oddziałów przedszkolnych, którzy wraz z kilkoma rodzicami i opiekunami: G. Szybiak, K.Maziarz, B. Gurak i A. Siemieniakiem udali się na wycieczkę do Sandomierza.
Miasto to ma bogata historię, zabytki ale swoją popularność zawdzięcza również temu, że jest miejscem gdzie rozgrywa się akcja znanego serialu "Ojciec Mateusz". Zwiedzanie miasta rozpoczęło się przejściem przez Bramę Opatowską w kierunku Rynku Starego Miasta, tam dzieci poznały miejsca, w których kręcone są sceny do w/w filmu a następnie przemierzyły Podziemną Trasę Turystyczną, gdzie w jednej z piwnic każdy przedszkolak miał okazję własnoręcznie wybić sobie pamiątkową monetę. Dom Długosza, Katedra Sandomierska, dziedziniec zamku to kolejne odwiedzone miejsca. Ogromne zainteresowanie wzbudziła Zbrojownia Rycerska. Dzieci nie tylko wysłuchały tam historii Sandomierza, ale również w trakcie opowiadań wcielały się w role ówczesnych bohaterów a następnie mogły przymierzać zbroje, stroje z dawnych epok oraz obejrzeć narzędzia tortur. Każdy z uczestników przeszedł przez "Ucho igielne" spełniające marzenie po spełnieniu określonych warunków, jak również mógł pozyskać pozytywną energię i optymizm pocierając się o miejscowy krzemień.
Wszyscy dzielnie znosili trudy wycieczki i z uśmiechem wrócili do domów.Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 17/06/2016 14:45:18 0 Komentarzy · 10 Czytań · Drukuj
Pożegnanie absolwentów
14 czerwca 2016 roku uczniowie klasy III gimnazjum wraz z wychowawczynią Dorotą Ruchałą przygotowali uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów. Ich występ artystyczny tak naprawdę był retrospekcją 10 ostatnich lat ich pobytu w szkole, począwszy od ,,zerówki", a skończywszy na klasie III gimnazjum. Wszyscy uczestnicy uroczystości zgodnie życzyli im zrealizowania ich planów życiowych i osiągnięcia sukcesów w przyszłości. Potem uczniowie bawili się przy muzyce zaproponowanej im przez DJ. Komers 2016 należy uznać za bardzo udany, a nasi absolwenci zapamiętają go na całe życie. Słowa uznania za przygotowanie komersu należą się rodzicom trzecioklasistów.


Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 17/06/2016 07:13:11 0 Komentarzy · 9 Czytań · Drukuj
Turniej Counter - Strike rozstrzygnięty!
Przez ostatnie dwa tygodnie czerwca trwał turniej w grę komputerową Counter Strike. Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:
1 - Maciej Siatecki
2 - Wojciech Misiło
3 - Wojciech Czeszyk

Serdeczne gratulacje!!!


Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 17/06/2016 07:04:30 0 Komentarzy · 10 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 34 1 2 3 4 > >>
[ Tytul dokumentu ]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Losowa fotografia
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 2
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: peryskop

[ Tytul dokumentu ]