Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Gorzycach - www.zsgorzyce.cba.pl
Nawigacja
Strona Główna
Download
FAQ
Forum
Linki
Szukaj

SZKOŁA
Galeria
Historia
Hymn Szkoły
Kadra
Samorząd Uczniowski

NAUCZYCIEL
Awans zawodowy
Karta Nauczyciela

UCZEŃ
Zgłoś problem
Dzwonki
Podział godzin
Kalendarz roku szkolnego
Kalendarz imprez
Wykaz podręczników

RODZIC
Spotkania, wywiadówki
Dziecko w sieci
Ostatnie Artykuły
Harmonogram zajęć dl...
Wydarzenia
PonWtoŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Zespół Szkół w Gorzycach

Zespół Szkół
im. Ojca Świętego Jana Pawła II
Gorzyce 284
37-204 Tryńcza
woj. podkarpackie
tel: 0-16 642 11 88
Email: gorzyce_gimna@poczta.onet.pl
"... Sztuka nauczania
na tym między innymi polega,
aby zajęcia szkolne miały postać
zabawy, a wartość pracy ..."
A. Kamiński

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 rozpocznie się mszą św. w kościele parafialnym o godz. 8.00. Dalsza część uroczystości odbędzie się na placu szkolnym ( obok pomnika patrona). Po oficjalnym przywitaniu każda klasa uda się na spotkanie z wychowawcą.

Admin dnia 28/08/2015 07:30:53 0 Komentarzy · 14 Czytań · Drukuj
Podziękowanie za plony
W święto Matki Bożej Zielnej odbyły się dożynki parafialne w Gorzycach. Tutaj są one żywą tradycją podtrzymywaną przez parafian, miejscową Akcję Katolicką i Koło Gospodyń Wiejskich. Wieńce dożynkowe przygotowano już na wiele tygodni przed świętem plonów. W tym roku były to prawdziwe dzieła sztuki - podkreślał ksiądz proboszcz. Ważne jest także to, że do kultywowania tradycji dożynkowej włączani są dzieci i młodzież. Jest to gwarancja na jej trwanie - skonstatował ksiądz proboszcz.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 16/08/2015 17:30:03 0 Komentarzy · 16 Czytań · Drukuj
Karty pracy dla oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2015/2016
Oto wykaz obowiązujących kart pracy dla oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2015/2016:

Wydawnictwo WSiP
„Przygoda z uśmiechem”
Roczne przygotowanie przedszkolne BOX

„Angielski dla starszaków”
Przygotowanie do nauki języka angielskiego
Książka z płytą

Diagnoza przedszkolna
Karty pracy
Admin dnia 29/07/2015 22:08:51 0 Komentarzy · 55 Czytań · Drukuj
Ogłoszenie w sprawie podręczników na rok szkolny 2015 / 2016
Informuję, że uczniowie klas I i II oraz IV Szkoły Podstawowej, a także uczniowie klasy I Gimnazjum w nowym roku szkolnym 2015 / 2016 będą mieć podręczniki dotowane, nie muszą więc ich kupować - otrzymają je w szkole na początku roku szkolnego. Natomiast uczniowie pozostałych klas muszą nabyć podręczniki, których tytuły, autorzy i wydawnictwa są podane poniżej tego ogłoszenia. Ponadto dokładny wykaz podręczników do wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum widnieje na drzwiach wejściowych do budynku szkoły ( od strony pomnika).

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wykazem podręczników dla poszczególnych klas ->

> GALERIA

Admin dnia 27/06/2015 21:21:49 0 Komentarzy · 267 Czytań · Drukuj
Lato czeka
Uroczystość zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół w Gorzycach miała niezwykle wartościowy wychowawczo scenariusz. Najpierw dzieci i młodzież w zwartej kolumnie poprzedzonej pocztem sztandarowym udała się na msze św. do miejscowego kościoła. Ks. proboszcz Marian Jagieła podczas kazania odniósł się do wymiaru duchowego wakacji, a także trudu pobierania nauki. Innym aspektem podniesionym w homilii była problematyka ekologii w kontekście nauczania papieża Franciszka. Starał się głównie uświadomić uczniom, że różne przejawy przyrody, rośliny i zwierzęta jako istoty żywe zasługują na dobre traktowanie ze strony człowieka.
Po mszy świętej uczniowie przemieścili się na plac szkolny przed pomnik świętego Jana Pawła II. Tutaj został odśpiewany hymn szkoły, a następnie delegacja uczniów złożyła przed pomnikiem Patrona Szkoły okazały wieniec, który był wyrazem wdzięczności za całoroczną opiekę nad codziennym trudem pomnażania wiedzy i kształtowania osobowości. Ponadto - jak powiedział dyrektor szkoły - złożony wieniec przed pomnikiem Patrona, to także prośba o bezpieczne wakacje, o radosne i pogodne dni wakacyjnego wypoczynku. Potem dyrektor szkoły podsumował mijający rok szkolny a także złożył gorące podziękowania Radzie Rodziców i wszystkim rodzicom za wszelką bezinteresowną pomoc i wsparcie w działalności szkoły. Panie z Rady Rodziców otrzymały w podzięce od dyrektora ogromny kosz słodyczy i piękne kwiaty. Podziękowanie także zaadresowano do KGW, OSP, sponsorów, lokalnych przedsiębiorców za gorące i otwarte serce okazane Michałowi Grzywnie podczas Wielkiego Turnieju Charytatywnego "Wygramy... dla Michała", który został przeprowadzony 6 czerwca 2015 roku na orliku przy Zespole Szkół w Gorzycach. Podczas tego turnieju o wyraźnie charytatywnym charakterze udało się zebrać aż 23.700zł.
Następnym punktem scenariusza uroczystości zakończenia roku szkolnego było pożegnanie absolwentów szkoły, tj. uczniów klas III-ich gimnazjum. Dyrektor życzył im aby na wakacjach i podczas nauki w szkołach średnich zegar szczęścia odmierzał im tylko radosne i pogodne chwile, aby zrealizowali swoje marzenia i plany życiowe. Występ gimnazjalistów pod hasłem "Dziękujemy" skoncentrowany był wokół podziękowań dla nauczycieli - wychowawców, rodziców i młodszych kolegów za wszelkie dobro, które od nich otrzymali. Następnie uczniowie otrzymali od swoich wychowawców świadectwa i nagrody za wyniki w nauce, a także przestrogi przed nierozważnym korzystaniem z uroków wakacji. Po życzeniach udanych i radosnych wakacji, wszyscy uczniowie mogli już opuścić mury szkoły i udać się na zasłużony dwumiesięczny wypoczynek, by znów wrócić już do klasy programowo wyższej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 27/06/2015 20:59:49 0 Komentarzy · 218 Czytań · Drukuj
Na pożegnanie przedszkola
W przeddzień zakończenia roku szkolnego dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz ze swoimi paniami przygotowały przepiękną uroczystość pożegnania przedszkola i rozpoczęcia wakacji. Rodzice zebrani na tej uroczystości nie szczędzili braw swoim pociechom po każdej wykonanej piosence, inscenizacji i tańcu. Bardzo podobało się także wykonanie utworów muzycznych przez dzieci za pomocą prostych instrumentów muzycznych. Wyjątkową pozycję w scenariuszu uroczystości miała inscenizacja scenki teatralnej pt. "O pszczółce, co szczęścia szukała". Dzieci w pięknych strojach przypominające różne zwierzątka, w scenerii oryginalnej scenografii brawurowo, z wyjątkowym wyczuciem aktorskim oddały sens tej inscenizacji, który sprowadzał się do stwierdzenia, że "szczęście to rodzina". Potem rodzice dzieci otrzymały od swych pociech piękne kwiaty. Na koniec niektórzy rodzice otrzymali od dyrektora i pań przedszkolanek podziękowania za bezinteresowną pomoc okazywaną przedszkolu i szkole.
- "Tak naprawdę pomoc ta wróciła do waszych dzieci" - tak podsumował współpracę rodziców z przedszkolem dyrektor szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 26/06/2015 15:15:35 0 Komentarzy · 272 Czytań · Drukuj
Trzecioklasiści uporządkowali cmentarz
18 czerwca br. uczniowie klasy III gimnazjum porządkowali cmentarz parafialny pod kierunkiem Pana Adama Siemieniaka. Chłopcy usuwali trawę i chwasty, a dziewczęta zamiatały i grabiły wokół grobów. Po 4 godzinach solidnej pracy gimnazjalistów cmentarz parafialny ,,lśnił” jak przed świętami Wszystkich Świętych. Była to także wartościowa lekcja wychowania obywatelskiego i przykład praktycznego wdrażania młodzieży do odpowiedzialności za swą ,,małą ojczyznę

Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 26/06/2015 15:11:54 0 Komentarzy · 337 Czytań · Drukuj
Pomagają rzeszowskiemu hospicjum dla dzieci
Uczniowie szkoły już od kilku lat pomagają Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci poprzez zbieranie nakrętek. Akcję ,,Nakręć się na pomaganie” koordynuje P. Grażyna Szybiak. W tym roku szkolnym dzieciom udało się nazbierać pokaźną ilość nakrętek, które w konsekwencji pomagają dzieciom w ich trudnym położeniu.

Admin dnia 26/06/2015 15:10:39 0 Komentarzy · 222 Czytań · Drukuj
Za miłość i troskę dziękuję Ci Mamo
Trzeciego czerwca dzieci z nauczania zintegrowanego klas I - III uczciły Dzień Mamy uroczystą akademią przygotowaną przez Panie: Iwonę Macioszek, Małgorzatę Kornafel, Krystynę Nycz i Bronisławę Kozioł. W repertuarze znalazły się wiersze, piosenki i taniec. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Dyrektor Andrzej Swatek oraz Mamy dzieci z wszystkich klas. W podziękowaniu za miłość i troskę dzieci wręczyły Mamusiom własnoręcznie wykonane laurki. Uroczystość uatrakcyjnił występ zespołu " Podkarpackie Centrum Tańca". Tradycyjnie po akademii nastąpił poczęstunek dla Mam i dzieci. Dziękujemy wszystkim Mamom za okazaną pomoc w przygotowaniach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 24/06/2015 23:38:36 0 Komentarzy · 52 Czytań · Drukuj
Szlakiem praskich zabytków
Stało się już tradycją, że uczniowie z Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w każdym roku szkolnym wyjeżdżają na wycieczkę do innego kraju europejskiego. Byli już na Ukrainie, Słowacji, Węgrzech, Litwie, Francji. W tym roku szkolnym 50-osobowa grupa uczniów wyjechała na 3-dniową wycieczkę do Pragi czeskiej.
Zwiedzili m.in. Zamek Praski, plac Hradczański, klasztor Strahowski, katedrę św. Wita, Pałac Królewski, Złotą Uliczkę, most Karola, bazylikę św. Jerzego oraz kościół Matki Boskiej Zwycięskiej słynny z cudownej figurki Praskiego Dzieciątka Jezus. Zwieńczeniem pobytu w Pradze był wypoczynek i rekreacja dzieci i młodzieży w aquaparku. Dla uczniów była to wspaniała i wartościowa lekcja historii i kultury europejskiej. Natomiast dla organizatorów i opiekunów: Haliny Swatek, Joanny Siateckiej, Beaty Piętowskiej, Bronisławy Kozioł i Dariusza Rupara był to sposób na kształtowanie zainteresowań turystyczno- krajoznawczych uczniów, a także rozbudzanie ich potrzeby poznawania świata. Warto dodać, że wycieczka nie mogłaby się odbyć bez bezinteresownego wsparcia miejscowego sponsora, który już drugi rok z rzędu pokrywa znaczną część jej kosztów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 15/06/2015 23:00:26 0 Komentarzy · 59 Czytań · Drukuj
Turniej Coca Cola Cup
2 czerwca br. w Rzeszowie odbył się finał wojewódzkiego turnieju piłki nożnej dziewczyn Coca Cola Cup, w którym brała udział drużyna reprezentująca Gimnazjum w Gorzycach. Mimo dobrej postawy na boisku różnica bramek spowodowała, że drużyna naszej szkoły nie awansowała do półfinału, ostatecznie zajmując V miejsce.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 15/06/2015 22:58:48 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 61 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 24 1 2 3 4 > >>
[ Tytul dokumentu ]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Losowa fotografia
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 2
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: peryskop

[ Tytul dokumentu ]