Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Gorzycach - www.zsgorzyce.cba.pl
Nawigacja
Strona Główna
Download
FAQ
Forum
Linki
Szukaj

SZKOŁA
Galeria
Historia
Hymn Szkoły
Kadra
Samorząd Uczniowski

NAUCZYCIEL
Awans zawodowy
Karta Nauczyciela

UCZEŃ
Zgłoś problem
Dzwonki
Podział godzin
Kalendarz roku szkolnego
Kalendarz imprez
Wykaz podręczników

RODZIC
Spotkania, wywiadówki
Dziecko w sieci
Ostatnie Artykuły
Harmonogram zajęć dl...
Wydarzenia
PonWtoŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zespół Szkół w Gorzycach

Zespół Szkół
im. Ojca Świętego Jana Pawła II
Gorzyce 284
37-204 Tryńcza
woj. podkarpackie
tel: 0-16 642 11 88
Email: gorzyce_gimna@poczta.onet.pl
"... Sztuka nauczania
na tym między innymi polega,
aby zajęcia szkolne miały postać
zabawy, a wartość pracy ..."
A. Kamiński

Trzeba iść po śladach…
W pierwszą rocznicę kanonizacji Patrona Szkoły – Jana Pawła II w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Gorzycach odbyła się uroczystość Święta Szkoły. Motto uroczystości brzmiało: ,,Trzeba iść po śladach…”, dodajmy śladach wyraźnie odciśniętych, pewnie prowadzących do pożądanych wychowawczo postaw, zachowań i wartości.

Uroczystość Święta Szkoły rozpoczęła się od udziału uczniów, ich rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości we Mszy św. odprawionej przez ks. dziekana Tadeusza Gramatykę. Kazanie – rozmowa ks. dziekana z dziećmi o ,,dobrym Pasterzu” była niezwykle inspirująca do głębszych przemyśleń i spotkała się z niekłamanym uznaniem. Po Mszy św. uczestnicy uroczystości przemaszerowali w zwartej kolumnie pod pomnik Św. Jana Pawła II. Tutaj poszczególne delegacje – reprezentanci uczniów, rodziców, nauczycieli i władz samorządowych złożyli wiązanki kwiatów, które symbolizowały pamięć i wdzięczność dla Wielkiego Polaka. Kwiaty w imieniu rodziców składali: Ilona Siwik przewodnicząca Rady Rodziców, Piotr Bąk i Alicja Rebizant, natomiast w imieniu władz samorządowych: Stanisław Wielgos – przewodniczący Rady Gminy w Tryńczy, Teofil Jakubiec, Teresa Wielgos, Janusz Niżnik i Helena Mazur.

Część artystyczna – już w sali gimnastycznej – utrzymana była w konwencji „zwykłej” lekcji, której tematem była postać i przesłanie Świętego Jana Pawła II. ,,Lekcję” przygotowała Halina Swatek i Stanisław Turek przy pomocy Doroty Ruchały i Joanny Siateckiej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 02/05/2015 09:53:39 0 Komentarzy · 19 Czytań · Drukuj
Kuba Groch znów najlepszy
Kuba Groch, uczeń klasy V zajął I miejsce w III Gminnym Konkursie Czytelniczym zorganizowanym przez Zespół Szkół w Gniewczynie Łańcuckiej. I tym razem, podobnie jak w konkursie krasomówczym był bezkonkurencyjny, a odczytana przez niego baśń Janiny Porazińskiej była wykonana z odpowiednią dykcją, intonacją i barwą głosu. Gratulujemy!

Admin dnia 02/05/2015 09:50:21 0 Komentarzy · 7 Czytań · Drukuj
Egzamin Trzecioklasistów
W trzech kolejnych dniach kwietnia (21, 22 i 23) 31 uczniów klas III-ich gimnazjum zdawało egzamin w części humanistycznej, matematyczno - przyrodniczej i z języka obcego. W ich opinii pytania testów były różnej trudności: od bardzo łatwych do bardzo trudnych. Na ostateczne wyniki trzeba poczekać do połowy czerwca.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 02/05/2015 09:49:00 0 Komentarzy · 9 Czytań · Drukuj
Spotkanie z policjantem
Periodycznie, przynajmniej raz na pół roku uczniowie z Zespołu Szkół w Gorzycach mają okazję uczestniczyć w zajęciach bezpiecznego poruszania się po drogach, które prowadzi policjant z "drogówki" Krzysztof Ficek. Oprócz pogadanki czysto teoretycznej dzieci uczą się prawidłowo przechodzić przez jezdnię w sposób praktyczny. Tym razem dzieci otrzymały od policjanta opaski odblaskowe, które na pewno zwiększą ich widoczność i zapewnią większe bezpieczeństwo.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 02/05/2015 09:46:23 0 Komentarzy · 15 Czytań · Drukuj
Warsztaty kulinarne
29 kwietnia br. dzieci klas I-III miały niezwykłą "lekcję" dotyczącą zdrowego odżywiania. Łączyła ona w sobie elementy zabawy, teorii i praktycznego wykonywania zdrowych posiłków. Zajęcia odbyły się w ramach projektu "Owoce w szkole" realizowanego przez Agencję Rynku Rolnego w Rzeszowie. Samo przeprowadzenie atrakcyjnych i ciekawych zajęć to zasługa pań profesorek i uczennic z Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących. "Lekcję" z dużym zainteresowaniem obserwował Ryszard Jędruch - wójt gminy, dyrektor ARR - p. Wróbel oraz Tomasz Bury - Radny Sejmiku Województwa. Wiele radości przyniosły dzieciom różne konkursy, głównie za sprawą nagród, które otrzymywali zwycięzcy poszczególnych konkurencji. Potem dzieci pod kierunkiem profesjonalistek "spożywczaka" wykonywały "zdrowe" posiłki: szaszłyki, sałatki, koktajle i inne, które mogły następnie zjeść bądź poczęstować nimi panie wychowawczynie z klas I-III. W zgodnej opinii pracowników szkoły takie zajęcia, to bez wątpienia pierwszy krok do zmiany przyzwyczajeń żywieniowych dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 02/05/2015 09:44:59 0 Komentarzy · 17 Czytań · Drukuj
Turki z życzeniami
W czasie Świąt Wielkanocnych gorzyckie ,,turki” odwiedzali domy parafian. Była to okazja do składania domownikom życzeń i prezentowania umiejętności oddziału straży grobowej. Popisom ,,turków” towarzyszyły dźwięki marszowej muzyki. Orkiestrę w tym roku tworzyli w większości uczniowie z miejscowej szkoły, którzy uczęszczają także do pobliskich szkół muzycznych. Warto dodać, że w orkiestrze grała wyjątkowo duża liczba muzyków, co wyraźnie podnosiło widowiskowość całego obrzędu. Podstawowym celem wizyt ,,turków” w domach było zbieranie pieniędzy na sztandar, który ma otrzymać gorzycki oddział podczas wizyty biskupa Adama Szala z okazji 70-lecia parafii.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 07/04/2015 21:24:11 0 Komentarzy · 49 Czytań · Drukuj
W rocznicę śmierci Patrona
2 kwietnia, w 10 rocznicę śmierci Świętego Jana Pawła II uczniowie złożyli wiązankę kwiatów pod Jego pomnikiem i zapalili znicze. Był to wyraz hołdu i pamięci o tym wielkim Polaku.
Wiązankę kwiatów w imieniu uczniów szkoły złożył przewodniczący Samorządu Szkolnego Maciej Siatecki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 02/04/2015 21:17:35 0 Komentarzy · 38 Czytań · Drukuj
Sprawdzian szóstoklasisty
1 kwietnia uczniowie klasy VI-tej pisali sprawdzian z j. polskiego, matematyki i j. angielskiego. Wyniki tego sprawdzianu będą znane dopiero w czerwcu. Przed sprawdzianem szóstoklasiści zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 02/04/2015 21:16:26 0 Komentarzy · 23 Czytań · Drukuj
Misterium Męki Pańskiej w Gorzycach
Na progu Wielkiego Tygodnia w Zespole Szkół w Gorzycach wystawione zostało Misterium Wielkopostne. Przeniosło ono widzów do starożytnej Jerozolimy z 33 roku, kiedy to rozegrał się dramat Chrystusa. Ważne było również podtrzymywanie tradycji wielkopostnych inscenizacji Męki Jezusa. Misterium przygotowywała siostra Małgorzata Tokarczyk przy pomocy Stanisława Turka, Agnieszki Żemojdzin, Doroty Ruchały i Haliny Swatek. Dramatyczne wydarzenia z Golgoty odtwarzało 32 uczniów – aktorów, którzy wcielali się w role znane z biblijnych relacji ewangelistów. Widzów urzekły stroje „aktorów”, a także niezwykła scenografia i nastrojowa muzyka. Wszyscy oni zgodnie podkreślali, że inscenizacja Męki Pańskiej wprowadziła ich w świąteczny nastrój i stała się źródłem głębszych refleksji nad sensem świąt Wielkiej Nocy. Taką opinię wyrażali goście uczestniczący w Misterium: ks. proboszcz Marian Jagieła, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu – Teofil Jakubiec, dyr. GBP – Marzena Rydzik, kierownik GOPS-u – Jolanta Flak, sołtys z Wólki Ogryzkowej – Helena Mazur i Gorzyc – Elżbieta Sobala. Misterium będzie wystawione także w Gniewczynie Łańcuckiej i kościele parafialnym w Gorzycach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ->

> GALERIA

Admin dnia 31/03/2015 16:42:26 0 Komentarzy · 50 Czytań · Drukuj
Ale cyrk…
W połowie marca w szkole gościł cyrk z Ukrainy. Dzieci i młodzież mogli zobaczyć wiele „sztuczek”, ekwilibrystycznych przejazdów na rowerach czy ogromnego węża boa. Radości było co niemiara.

Admin dnia 31/03/2015 16:38:54 0 Komentarzy · 44 Czytań · Drukuj
Wyśpiewała II miejsce
Kamila Sznaj na konkursie piosenki anglojęzycznej w Sieniawie zajęła II miejsce. Jest to jej niewątpliwy sukces, bo w pokonanym polu zostawiła ponad 20 konkurentek. Gratulujemy!

Admin dnia 31/03/2015 16:37:02 0 Komentarzy · 45 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 22 1 2 3 4 > >>
[ Tytul dokumentu ]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Losowa fotografia
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 2
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: peryskop

[ Tytul dokumentu ]